مرجع نیازمندی های کشور سی سی ل

معرفی قالیشویی آنلاین

رپورتاژ آگهی

3 اردیبهشت 1400 298 بازدید
مرجع نیازمندی های کشور سی سی ل

معرفی کامل قالیشویی آنلاین

باید بدانید که کل فرآیند قالیشویی شامل شستن قالی، غبارروبی آن و در نهایت لکه‌گیری می‌باشد. حال اگر شما بخواهید مناسب‌ترین و بهترین قالیشویی آنلاین را شناسایی کنید، بایستی به عوامل مختلفی توجه داشته باشید. به شما توصیه می‌کنیم که به قالیشویی‌هایی مراجعه کنید که ریشه دوزی ارزان فرش را نیز انجام دهند.

اما در یک نگاه کلی مناسب‌ترین قالیشویی دارای خدماتی نظیر لکه گیری و ترمیم فرش، رفع بید زدگی آن و همچنین شستشوی موکت و مبل هستند. علاوه بر آن بهترین قالیشویی‌ها بایستی تحت نظارت اتحادیه باشند تا هزینه نهایی را متناسب با نرخ اتحادیه از شما دریافت کنند. همچنین بهترین قالیشویی‌ها دارای متخصصین ماهر و با تجربه‌ای هستند که با به کارگیری دستگاه‌های مجهز و مواد شوینده با کیفیت مناسب‌ترین خدمات را به شما ارائه می‌دهند.

علاوه بر موارد ذکر شده مناسب‌ترین قالیشویی‌ها با کسب رضایت از مشتریان، جهت رفاه حال آنان اقدام به طراحی سایت قالیشویی می‌کنند. در مقاله پیشرو در خصوص انواع روش‌های قالیشویی صحبت کرده‌ایم، با ما همراه باشید.

انواعروشهایقالیشویی

روش‌های قالیشویی به سه دسته کلی زیر تقسیم می‌شوند:

  1. قالیشویی سنتی
  2. قالیشویی نیمه اتوماتیک
  3. قالیشویی اتوماتیک

قالیشویی سنتی

امروزه قالیشویی به روش سنتی را چند شرکت انگشت شمار انجام می‌دهند که شامل آویزان نمودن فرش از جایی و غبارروبی آن از طریق زدن بر آن می‌باشد که پس از آن فرش را روی زمین خیس می‌کنند، مواد شوینده را به آن می‌زنند و با فرچه شروع به شستن آن می‌کنند و در نهایت آن را جهت خشک کردن به داخل دیگ خشک کن هدایت می‌کنند. این دیگ فرش خیس را به سرعت و با حرارت بسیار بالا می‌چرخاند و در نهایت آن را کاملا خشک می‌کند.

روشقالیشویینیمهاتوماتیک

در این روش نیروی انسانی در کنار تجهیزات پیشرفته‌ای که به صورت اتوماتیک کار می‌کنند کلیه فعالیت‌های مربوط به شستن فرش را انجام می‌دهند. به این صورت که نیروی انسانی به کمک ابزار و تجهیزات برق نظیر فرچه و شلاق زن که برای آب گیری فرش مورد استفاده قرار می‌گیرد، فرش‌ها را شسته و خشک می‌کنند.

روشقالیشوییاتوماتیک

به روش اتوماتیک روش مکانیزه نیز می‌گویند. در این روش کلیه مراحلی که موجب شستشوی فرش می‌شود توسط ماشین‌های مخصوصی صورت می‌گیرد. اگر چه در این روش نیروی انسانی نیز دخیل است اما فعالیت آن‌ها تنها در بخش جا به جایی خلاصه می‌شود. در قالیشویی آنلاین که عموماً از این روش جهت شستن فرش‌ها استفاده می‌کنند، روش اتوماتیک یا مکانیزه را به دو نوع دیسکی و صفحه‌ای انجام می‌دهند.

در این روش فرش بر تسمه‌ای بزرگ حرکت می‌کند و در طول مسیر خود، با مراحل مختلف فرچه زنی و شلاق زنی که به صورت کاملاً اتوماتیک انجام می‌شوند رو به رو شده و با کمک مواد شوینده و آب به طور کامل شستشو می‌شود. سپس دستگاه فرش را لوله‌ای کرده و در بخش مخصوص آب گیری قرار می‌دهد. در چنین حالتی آب موجود در فرش از کلیه منافذ آن خارج شده و از آن جا به بخش خشک کن منتقل می‌شود.

پس از آن کارگر بخش مربوطه فرش را در هوای آزاد قرار می‌دهد. البته در برخی از قالیشویی‌هایی که از این روش استفاده می‌کنند، جهت گرفتن پرز فرش، از دستگاه پرزگیر نیز بهره می‌گیرند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید